A Zsolnay-gyár újragondolása
Az átalakításra vonatkozó koncepció megalkotásában a Pécsi Tudományegyetem Műszaki és Informatikai Karának (PTE MIK) építészhallgatói is részt vesznek a Zsolnay Porcelánmanufaktúra Zrt.-vel kötött stratégiai együttműködési keretmegállapodás alapján.
A pécsi építészképzés keretében a kar oktatói olyan módszert dolgoztak ki, amelyben építészeti terek újrahasznosításával foglalkoznak, és amelyben az épülettervezés, továbbá a meglévő településszövet alakítása egy egységes, komplex, fenntarthatóalapelv-központú várostervezési fejlesztéssé kapcsolódik össze.
„A Komplex tervezés 1 tantárgy hallgatói egyenként ezeknek az elveknek és funkcionális igényeknek megfelelően egy építészeti fejlesztési tervet, valamint egy épületkerámia iparművészeti részlettervet dolgoznak ki a szemeszter során, amelynek válogatott esszenciáját, egy kiadványt és egy kiállítás digitális állományát a Kar átnyújtja a Porcelánmanufaktúra részére. A terveket egy kiállításon mutatjuk be. A kiállítás legjobb munkáit díjazni kívánjuk. Az épületkerámia olyan izgalmas anyag számunkra, amellyel mint kutatási témával a jövőben is foglalkozni szeretnénk mind az akadémiai, mind a doktori, mind a tudományos diákköri témakiírásokban” – mondta el dr. Veres Gábor DLA habil. egyetemi docens, a kurzussorozat tantárgyfelelőse.•
Címlapkép forrása: PTE MIK