Éljenek bárhol – Csongrádon vagy Vácon –, az űr szinte minden fiatalt érdekel, még ha az űrutazás élménye nagyon keveseknek adatik meg. Az élményosztás egyik útja a virtuális űrutazás. Olyan, mintha igazi lenne, de persze nem az. Mégis érdemes kipróbálni. Ha van hol és mivel. Eddig nem volt.
Június végén mutatták be az első teljesen magyar fejlesztésű, VR (Virtual Reality) technológiával felszerelt szimulációs űrkabint, amellyel átélhető élményként hozzák közelebb a diákokhoz a Földet, illetve a Nemzetközi Űrállomás működését. Az űrkabinban a gyerekek közel négyperces űrsétát tehetnek az űrállomás körül, illetve részt vehetnek egy 15 perces VR űrutazáson. Úgy pillanthatják meg a Földet, ahogyan az űrben az űrhajósok. A program célja az űrutazás élményén túl, hogy felhívják a figyelmet a természettudományokra, a technológiára, a mérnöki tudományra, valamint a matematikára. A szimulációs űrkabinnal a magyarországi és határon túli magyar iskolákat szeretnék segíteni.
Ha valamivel, az ilyen kezdeményezésekkel hozható közel a fiatalokhoz a természettudomány. Élményt adó űrkabinnal, látványossággal. Bármivel, ami elvarázsol, ami valódi tudást kínál – akár virtuális megoldásokkal.•