A kulcs az adatvagyon hasznosításában rejlik

A vállalati információk digitalizációja és a papírmentesítés régóta a cégek stratégiai céljai között szerepelt, hogy aztán a legújabb sztártechnológia, a mesterséges intelligencia (MI) adjon még nagyobb lökést a fejlesztéseknek.


Kép: Depositphotos/vitacop

Az adatalapú működési és döntéshozatali modellek sikere a digitális szakértők szerint a világos stratégián és a célhoz vezető négy lépés profi kivitelezésén múlik. 

Első lépésként a vállalat információkész­le­tét digitálissá kell alakítani, méghozzá úgy, hogy a dokumentumokat és az adatokat továbbra is jogszerűnek és hitelesnek tekinthessék a felhasználók. Ezután a cég feladata, hogy a jövőben már ne keletkezzenek papíralapú dokumentumok. 

A következő nagy ugrást az jelenti, ha egy sze­mélyre szabott MI-modell is segíti a vállalatot az adatvagyon kiaknázá­sá­ban. 

A negyedik lépés az adatvagyon hasznosításában a teljes hiteles, digitális adatvagyon felértékelése, majd évenkénti újraértékelése, illet­ve értékének folyamatos gyarapítása. 

A vállalati adatvagyon szakértelemmel történő feldolgozása számos azonnal érzékelhető előnnyel jár. Az „ESG-törvény” 2024. január 1-jei hatályba lépésével már Magyaror­szá­gon is szabályozzák az ellátási láncok fenntarthatósági szempontú átvilágítását, valamint az ehhez kapcsolódó jelentéstételt, ennek pedig sokkal könnyebben megfelelhetnek a cégek a digitálisan is hiteles adatkezelés­sel és -szolgáltatással, vélik a szakértők.•

Címlapkép: Depositphotos/vitacop


 
Archívum
 2011  2012  2013  2014  2015  2016  2017  2018  2019  2020  2021  2022  2023  2024
Címkék

Innotéka